W dniach 04-05 października w naszej szkole odbyły się zawody powiatowe w UNIHOKEJA dziewcząt i chłopców.
W pierwszym dniu zawodów do rywalizacji przystąpiły nasze dziewczęta. Po udanych eliminacjach nasze zawodniczki wystąpiły w półfinałach. Niestety pierwszy mecz półfinałowy dziewczęta przegrały i pozostał mecz pocieszenia o miejsce III. Nasze gwiazdy nie zawiodły i po emocjonującym meczu zdobyły III miejsce w powiatowych zawodach
w unihokeja. GRATULUJEMY!!!
Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich nauczycieli, pedagogów oraz pracowników oświaty. Tradycyjnie w ramach podziękowania nauczycielom za ich trud włożony w edukację i wychowanie uczniowie złożyli im podziękowania i życzenia oraz obdarowali symbolicznymi prezentami - laurkami.
Z tej okazji klasy prezentowały swoje „żywe obrazy”, postacie z bajek i wykazywały się wiedzą w „Turnieju Bibliotecznym”. Odbyło się także uroczyste zaprzysiężenie Samorządu Uczniowskiego oraz ślubowanie siódmoklasistów. Pan Maciej Fafanów uczynił nam wielką niespodziankę grając koncert na perkusji i gitarze elektrycznej, zabawa była niesamowita.
Cała uroczystość była poświęcona naszym pedagogom, którym jeszcze raz życzymy: Wszystkiego najlepszego! Sukcesów w zawodzie oraz ogromnej cierpliwości do nas!!!
Uczniowie Szkoły Podstawowej
w Starej Kamienicy
Już jutro będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji chcielibyśmy Przyjaciołom Szkoły za współpracę, zaangażowanie i wsparcie nas w codziennym trudzie w zakresie edukacji, wychowania i opieki nad uczniami naszej szkoły.
Społeczność Szkoły Podstawowej
w Starej Kamienicy
Zapytanie ofertowe na zadanie
"Zakup i dostawa sprzętu multimedialnego do wyposażenia sal dydaktycznych
Szkoły Podstawowej w Starej Kamienicy"
W terminie od 07.09.2017 r. do 05.10.2017 r. uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w akcji pt. „Kup Pan szczotkę!”, zorganizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio z Poznania. Celem akcji była zbiórka szczoteczek i past do zębów dla afrykańskich dzieci, które uczęszczają do misyjnych szkół i przedszkoli. Potrzebę w zakresie edukacji zdrowotnej mycia zębów i zapewnienia opieki stomatologicznej dla dzieci zauważyli dentyści oraz misjonarze pracujący na misjach w Afryce. Zaobserwowali oni, że afrykańskie dzieci nie wiedzą, do czego służą szczoteczki do zębów, myją je patyczkami i dlatego też zaistniała potrzeba nauki podstawowych czynności higienicznych, jaką jest mycie zębów u najmłodszych dzieci.
10.10.2017 r. nastąpiło podsumowanie szkolnej zbiórki w ramach akcji pt. „Kup Pan szczotkę!” i szczoteczki, pasty do zębów paczką przesłane zostały do siedziby Fundacji w Poznaniu.
Składam podziękowania uczniom i ich rodzicom/opiekunom prawnym za aktywny udział w akcji.
Pedagog szkolny
Dnia 08.10.2017r. w parafii pod wezwaniem Ścięcia Jana Chrzciciela w Starej Kamienicy obchodzono 17. Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy w przyszłość z nadzieją”
Po mszy świętej młodzież gimnazjalna i uczniowie Szkoły Podstawowej w Starej Kamienicy działający w Szkolnym Teatrze Mała Scena pod kierunkiem p. Iwony Lach – Rój przedstawili spektakl słowno–muzyczny poświęcony pobytom Jana Pawła II w ojczyźnie. Młodzi artyści przypomnieli przybyłym parafianom, licznie zgromadzonej młodzieży wraz z nauczycielami oraz przybyłym gościom przesłania Papieża – Polaka. Prezentowane wypowiedzi Karola Wojtyły przeplatane materiałem filmowym z pielgrzymek i spotkań z wiernymi na świecie wsparte zostały fotografiami i ulubionymi pieśniami Jana Pawła II.
Szczególnie ujmujące były słowa skierowane przez papieża do młodych, a brzmiące niczym zadanie do wykonania, od którego zależeć mają przyszłe losy naszej ojczyzny.
Młodzież, w której Jan Paweł II pokładał tyle nadziei ma nieść je w swoją przyszłość opartą na miłości i dzięki niej tworzyć nową cywilizację miłości. Słowa tego świętego Polaka to dla nas dzisiaj wielkie wyzwanie…
Po spektaklu ks. proboszcz Janusz Kozyra zaprosił wszystkich na spotkanie do świetlicy parafialnej na papieskie kremówki przy kawie i herbacie. Mimo że pogoda w to niedzielne popołudnie była ponura, na plebanii panowała radosna i gorąca atmosfera.
Iwona Lach - Rój
Zapraszam do wzięcia udziału w konkursach plastycznych:
1. III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „WAKACJE”
2. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny III edycja „ŚWIAT MOJEJ WYOBRAŹNI”
3. XV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny
4. V Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej
Piątkowe popołudnie zainteresowani gimnazjaliści spędzili na warsztatach quillingu gdzie poznawali technikę z rodzaju papieroplastyki.
Quilling (ang. nawijać na pióro lub rurkę ) zwany też papierowym filigranem służący do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenia zewnętrznych warstw papieru. Praca wymagała sporo cierpliwości i samozaparcia. Świetnie też rozwija manualnie, że nie wspomnę o koordynacji. Takie spotkania to dobry czas na rozmowy o wszystkim przy herbacie czy kawie.
Następne spotkanie 20 października (sala nr 1) od godz. 14:20. Temat warsztatów zostanie podany wkrótce.
Co powstało z naszej quillingowej pracy niedługo zostanie zaprezentowane wszystkim.
W dniu 28.09.2017 r. uczniowie klas VII Szkoły Podstawowej oraz II - III Gimnazjum w Starej Kamienicy uczestniczyli w prelekcji na temat cyberprzemocy, bezpiecznego korzystania z Internetu, odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz środków wychowawczych i poprawczych stosowanych przez Sąd Rodzinny.
Spotkanie przeprowadziła Pani Arleta Kozikowska - funkcjonariusz policji Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. W trakcie spotkania młodzież dowiedziała się, czym jest cyberprzemoc, jakie są jej formy, jak również za pomocą jakich narzędzi może być ona stosowana. Pani Kozikowska zwracała również uwagę na kwestie bezpiecznego korzystania z Internetu przez młodzież i podkreślała, że aktywność uczniów w tym zakresie może wiązać się z późniejszym prześladowaniem, zastraszaniem, nękaniem czy też wyśmiewaniem innych osób. Warto w tego typu sytuacjach zasygnalizować problem rodzicom/opiekunom prawnym, którzy mogą podjąć konkretne działania przy wsparciu instytucjonalnym.
Prowadząca spotkanie zaprezentowała młodzieży informacje na temat przepisów prawnych dotyczących odpowiedzialności nieletnich, przejawów demoralizacji oraz środków wychowawczych i poprawczych stosowanych przez Sąd Rodzinny. Ciekawym uzupełnieniem prelekcji, dyskusji z uczniami było zaprezentowanie filmów edukacyjnych związanych
z przedmiotem zajęć.
Na zakończenie spotkania z młodzieżą Pani Arleta Kozikowska przypomniała uczniom, by w cyberprzestrzeni stosowali zasadę ograniczonego zaufania. Podkreśliła, że wiele zależy od nas samych i należy poruszać się w sieci przestrzegając podstawowych zasad bezpieczeństwa.
Składamy serdeczne podziękowania Pani Arlecie Kozikowskiej za zaangażowanie, inicjatywę w trakcie prowadzonej prelekcji i aktualne reagowanie na potrzeby zgłaszane przez uczniów dotyczące tematyki zajęć.
Pedagog szkolny
Gmina Stara Kamienica w okresie wakacji 2017r. zapewniła kadrze oświaty możliwość korzystania w pełni z możliwości rozwoju osobistego i zawodowego oraz uczenia się. Uczestnikami projektu „We will speak English” było 30 nauczycieli z Gminy Stara Kamienica, którzy w ramach zdobywania nowych kwalifikacji metodycznych wzięli udział w dwutygodniowym szkoleniu zagranicznym w Wielskiej Brytanii.
Mobilność odbyła się w dwóch terminach dla dwóch grup: 20 nauczycieli: 02.07.2017 – 15.07.2017 oraz 12 nauczycieli: 30.07.2017 – 12.08.2017, w siedzibie szkoły Avalon School of English w Londynie.
Moglibyśmy zapytać się po co to wszystko? Gmina, dzięki mobilności nauczycieli, pomogła poprawić ich kwalifikacje i umiejętności językowe w celu podniesienia jakości pracy. Doskonalenia wymagają umiejętności komunikacyjne w zakresie posługiwania się językiem angielskim na co dzień oraz w zakresie słownictwa związanego z edukacją i otaczającą nas rzeczywistością. Wskazane więc było poszerzenie wiadomości i umiejętności kadry pedagogicznej o nowe metody i formy pracy. Ponieważ językiem komunikacji podczas mobilności był głównie język angielski, kurs który został zrealizowany pozwolił na usprawnienie komunikacji.
Zarówno Gmina jak i szkoły chcą żeby placówki stały się otwartymi na adaptację nowych narzędzi i metod nauczania. Nauczyciele, dzięki mobilności, skorzystali z nauki języka angielskiego, ale również mogli zdobyć nowe kwalifikacje metodyczne i kompetencje w zakresie języka angielskiego wg metody Avalon Direct English (ADE). Metoda ta to najszybszy i najskuteczniejszy sposób nauki języka angielskiego w oparciu o nowoczesne słownictwo. Metoda ta - wspomagana przez jasny przekaz zasad gramatycznych i wykorzystanie praktycznego, codziennego słownictwa - gwarantuje szybką i łatwą naukę komunikowania się w języku angielskim. Metoda ADE zachowuje naturalne 4 etapy, których prawidłowa kolejność stosowania ma ogromne znaczenie w nauce języka obcego. Metoda ta może być stosowana w nauczaniu innych przedmiotów w szkole. Metoda ADE jest metodą powtórkową, dzięki czemu mamy pewność, że uczeń w trakcie lekcji zapamięta wiedzę przekazywaną przez nauczyciela.
Dodatkowym atutem mobilności-pobytu na szkoleniu w Wielkiej Brytanii była możliwość praktycznego wykorzystania znajomości języka angielskiego w życiu codziennym, a doskonała lokalizacja zakwaterowania gwarantowała uczestnikom projektu nieograniczony dostęp do głównych atrakcji turystycznych i kulturalnych Londynu.
Na zakończenie kursu uczestnicy przystąpili do egzaminu oraz otrzymali certyfikaty potwierdzające odbycie stażu w Avalon School of English.
Przebywając w specjalistycznej instytucji szkoleniowej, uczestnicy projektu przede wszystkim udoskonalili swoją znajomość języka angielskiego i polepszyli zdolności komunikacyjne, oraz stali się bardziej otwarci na wdrażanie innowacyjnych metod nauczania. Kompleksowe poznanie metody Avalon Direct English, systemu jej wdrażania oraz materiałów edukacyjnych wzbogaciło warsztat pracy uczestników i umożliwiło im dokonania weryfikacji dotychczas stosowanych metod nauczania języka obcego. Mogą oni teraz ukierunkować swoje działania na kontynuację samokształcenia w metodzie Avalon Direct English, oraz promowanie metody w środowisku nauczycieli. Przy korzyściach wynikających z udziału w projekcie należy również wspomnieć o pobudzeniu potrzeby ciągłego dokształcania się i doskonalenia znajomości języka, poszerzania wiedzy i umiejętności w zakresie stosowania różnorodnych metod nauczania, jak również o zwiększonej mobilności zawodowej.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+
W dniach 23 i 24 września braliśmy udział w XLIII Jeleniogórskim Rajdzie Młodzieży Szkolnej "Mysłakowice 2018" tzw. "Kuratorce". Przeszliśmy trasę nr 6 od Miłakowa do Staniszowa. Po drodze weszliśmy na Grabowiec. odwiedziliśmy Kaplicę Św. Anny. przeszliśmy obok zbiornika w Sosnówce następnie Grodna i nocleg w schronisku w Stanoszowie. W drugi dzień dotarliśmy do Mysłakowic gdzie zakończył się Rajd. Wszyscy wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi i zadowoleni.
Zapytanie ofertowe na zadanie „Zakup i dostawa mebli szkolnych do wyposażenia sal dydaktycznych Szkoły Podstawowej w Starej Kamienicy”
Dzisiaj uczniowie i nauczyciele naszej szkoły brali udział w akcji "sprzątanie świata".
Dziękujemy naszej młodzieży oraz wychowawcom :-)